Wydawnictwa

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH ZAMAWIAJĄCYCH WYDAWNICTWA:

KLAUZULA INFORMACYJNA WYDAWNICTWA

Publikacje można nabyć w biurze Muzeum od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30 lub w kasie (w soboty i niedziele podczas sezonu turystycznego) w godz. 9.00-17.00.
Wydawnictwa można zamówić również drogą elektroniczną podając tytuły i liczbę zamówionych książek oraz pełne dane adresowe niezbędne do wysyłki i wystawienia faktury VAT.

  • Zamówienia przyjmujemy na adres: edukacja@skansen.bialystok.pl
  • Ceny podane przy wydawnictwach w zamieszczonym wykazie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
  • Ceny nie obejmują kosztów przesyłki oraz ewentualnych innych kosztów związanych z realizacją transakcji. O kosztach zostaną Państwo poinformowani po złożeniu zamówienia.
  • Opłatę za zamówione wydawnictwa należy uiścić przelewem bankowym na konto Muzeum, którego numer przesłany zostanie e-mailem. Na przelewie prosimy podać dane adresowe oraz tytuły zakupionych książek.
  • Zamówione książki wysyłane są w ciągu 2 dni roboczych od momentu wpłynięcia należności na konto Muzeum. Przesyłka dostarczona będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej.
  • Otrzymujecie Państwo od nas dowód zakupu w postaci faktury VAT.
Odzież tradycyjna z okolic Białegostoku
„Odzież tradycyjna z okolic Białegostoku” to pierwsze z planowanego cyklu wydawnictw poświęconych strojom ludowych z poszczególnych miejscowości województwa podlaskiego i ich najbliższych okolic.
Rocznik Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Tom 3
Rocznik Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, tom 3. (Wasilków 2024) to recenzowane czasopismo muzealne, zawierające artykuły na temat wiejskiego budownictwa tradycyjnego, przygotowane na konferencję pt. Tradycyjne wiejskie budownictwo mieszkalne. Nowe życie starych domów, zorganizowaną w roku 2023, a także – po raz pierwszy – opracowania zagadnień kultury ludowej województwa podlaskiego na przykładzie zbiorów muzealnych.
Tradycyjne stroje województwa podlaskiego cz. II
„Tradycyjne stroje województwa podlaskiego część II” to kontynuacja pierwszej części - opracowanie w formie albumu strojów ludowych z północnej części...
Nie święci garnki lepią
„Nie święci garnki lepią” to zeszyt edukacyjny dla najmłodszych inspirowany jedną z wystaw stałych  w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, zatytułowaną „O pożytkach z gliny...
„Sochy, sierpy, stępy…, czyli o niegdysiejszym gospodarstwie”
„Sochy, sierpy, stępy…, czyli o niegdysiejszym gospodarstwie” Huberta Czochańskiego to katalog do wystawy stałej pokazującej narzędzia i sprzęty związane z uprawą, przechowywaniem i obróbką płodów rolnych na przełomie XIX i XX wieku.
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom II Przemysł ludowy
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom II Przemysł ludowy, Wasilków 2023
„Życie codzienne w ziemiańskim dworze z Bobry Wielkiej”
„Życie codzienne w ziemiańskim dworze z Bobry Wielkiej” autorstwa Urszuli Szymak-Waśkiewicz to historia budynku i tych, którzy ją tworzyli – dawnych mieszkańców. Jest katalogiem do wystawy wnętrz dworskich w najokazalszym zabytku na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
„Dziecko w tradycyjnej społeczności wiejskiej Podlasia”
„Dziecko w tradycyjnej społeczności wiejskiej Podlasia” autorstwa Moniki Siemieniuk, to kolejny katalog do wystawy stałej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej - wystawy wnętrza chałupy z Dąbrowy-Moczydeł.
TKANINA DWUOSNOWOWA
TKANINA DWUOSNOWOWA, Wojciech Kowalczuk, Wasilków 2022
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom I Drewniana architektura sakralna
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom I Drewniana architektura sakralna, Wasilków 2022