Tłumy na Podlaskim Święcie Sera w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej! To już trzecia edycja wydarzenia, na którą przyjechali producenci z całego kraju i z zagranicy, prezentując sery zagrodowe i rzemieślnicze oraz lokalne produkty.
Na stoiskach można było znaleźć sery świeże, nie tylko z Korycina, Wiżajn czy Filipowa, ale też innych regionów Polski oraz z Litwy. Były też produkty długo dojrzewające, o smakach, których próżno szukać w miejskich supermarketach. Sery można było kupować i, degustować. Tłumy obserwowały Karola Okrasę, który na żywo gotował potrawy z serem w roli głównej, a także krojenie francuskiego ementalera ważącego 90 kilogramów, którego również można było spróbować. W sumie, w imprezie wzięło udział grubo ponad stu serowarów oraz producentów innych produktów rzemieślniczych, nie tylko spożywczych.
Serowarzy wzięli dział w konkursie. Międzynarodowe Jury oceniało ich wyroby pod względem wyglądu, zapachu i kompozycji smakowej. Rozdano kilkadziesiąt nagród i wyróżnień.