Wydawnictwa

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawniczą Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.

INFORMACJA NA TEMAT PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH ZAMAWIAJĄCYCH WYDAWNICTWA:

KLAUZULA INFORMACYJNA WYDAWNICTWA

Publikacje można nabyć w biurze Muzeum od poniedziałku do piątku w godz. 7.30–15.30 lub w kasie (w soboty i niedziele podczas sezonu turystycznego) w godz. 9.00-17.00.
Wydawnictwa można zamówić również drogą elektroniczną podając tytuły i liczbę zamówionych książek oraz pełne dane adresowe niezbędne do wysyłki i wystawienia faktury VAT.

  • Zamówienia przyjmujemy na adres: edukacja@skansen.bialystok.pl
  • Ceny podane przy wydawnictwach w zamieszczonym wykazie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
  • Ceny nie obejmują kosztów przesyłki oraz ewentualnych innych kosztów związanych z realizacją transakcji. O kosztach zostaną Państwo poinformowani po złożeniu zamówienia.
  • Opłatę za zamówione wydawnictwa należy uiścić przelewem bankowym na konto Muzeum, którego numer przesłany zostanie e-mailem. Na przelewie prosimy podać dane adresowe oraz tytuły zakupionych książek.
  • Zamówione książki wysyłane są w ciągu 2 dni roboczych od momentu wpłynięcia należności na konto Muzeum. Przesyłka dostarczona będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej.
  • Otrzymujecie Państwo od nas dowód zakupu w postaci faktury VAT.
Tradycyjne stroje województwa podlaskiego cz. II
„Tradycyjne stroje województwa podlaskiego część II” to kontynuacja pierwszej części - opracowanie w formie albumu strojów ludowych z północnej części...
Nie święci garnki lepią
„Nie święci garnki lepią” to zeszyt edukacyjny dla najmłodszych inspirowany jedną z wystaw stałych  w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej, zatytułowaną „O pożytkach z gliny...
„Sochy, sierpy, stępy…, czyli o niegdysiejszym gospodarstwie”
„Sochy, sierpy, stępy…, czyli o niegdysiejszym gospodarstwie” Huberta Czochańskiego to katalog do wystawy stałej pokazującej narzędzia i sprzęty związane z uprawą, przechowywaniem i obróbką płodów rolnych na przełomie XIX i XX wieku.
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom II Przemysł ludowy
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom II Przemysł ludowy, Wasilków 2023
„Życie codzienne w ziemiańskim dworze z Bobry Wielkiej”
„Życie codzienne w ziemiańskim dworze z Bobry Wielkiej” autorstwa Urszuli Szymak-Waśkiewicz to historia budynku i tych, którzy ją tworzyli – dawnych mieszkańców. Jest katalogiem do wystawy wnętrz dworskich w najokazalszym zabytku na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej.
„Dziecko w tradycyjnej społeczności wiejskiej Podlasia”
„Dziecko w tradycyjnej społeczności wiejskiej Podlasia” autorstwa Moniki Siemieniuk, to kolejny katalog do wystawy stałej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej - wystawy wnętrza chałupy z Dąbrowy-Moczydeł.
TKANINA DWUOSNOWOWA
TKANINA DWUOSNOWOWA, Wojciech Kowalczuk, Wasilków 2022
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom I Drewniana architektura sakralna
ROCZNIK PODLASKIEGO MUZEUM KULTURY LUDOWEJ, tom I Drewniana architektura sakralna, Wasilków 2022
TRADYCYJNE STROJE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO CZĘŚĆ I
TRADYCYJNE STROJE WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO CZĘŚĆ I, Elżbieta Piskorz-Branekova we współpracy z Aleksandrą Plutą, Wasilków 2022
ZDOBNICTWO DREWNIANYCH DOMÓW NA BIAŁOSTOCCZYŹNIE (wydanie III)
ZDOBNICTWO DREWNIANYCH DOMÓW NA BIAŁOSTOCCZYŹNIE (wydanie III), Artur Gaweł, Wasilków 2021