Archiwum

I Targi Pisanki Lipskiej
I Targi Pisanki Lipskiej w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej będą prawdziwą ucztą dla miłośników tradycji! Do pisankarek z Lipska nad Biebrzą dołączyli inni twórcy ludowi. Można będzie od nich kupić przedmioty potrzebne na święta: wiklinowe koszyki na święconkę, szydełkowe serwetki, a także palmy lubartowkie, drewniane zabawki, tkaniny dwuosnowowe, makatki i rzeźby. Zapraszamy do zagrody z Pieczysk w niedzielę 26 marca od godz. 11.00 do 15.00.
Nowy sezon w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej
Rozpoczął się nowy sezonu w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej! Od połowy kwietnia, po zimowej przerwie, można zwiedzać z przewodnikiem wystawy we wnętrzach budynków, wybrać się na przejażdżkę bryczką, brać udział w wydarzeniach plenerowych. Dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura bez barier”, od nowego sezonu muzeum jest bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
Kraszanki w Skansenie
Kraszanki w skansenie to jedno z najważniejszych wydarzeń cyklicznych w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Co roku przed Świętami Wielkanocnymi zapraszamy na nie dzieci i młodzież w grupach zorganizowanych. W tym roku proponujemy uczestnikom między innymi warsztaty pisankarskie oraz zajęcia kulinarne pod hasłem „Wielkanocne smakołyki”. Wydarzenie trwa od 13 marca do 5 kwietnia 2023 r. więcej
Wycinanka kurpiowska - wystawa
„Wycinanka kurpiowska z Puszczy Zielonej” to tytuł wystawy, którą od 12 marca można oglądać w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Jej otwarcie uświetniły warsztaty pod kierunkiem znakomitej twórczyni ludowej Wiesławy Bogdańskiej z Kadzidła. Wystawę przygotowali pracownicy Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. W Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej można ją oglądać do 4 maja 2023 r.